Nie jest tajemnicą, że ludzie uwielbiają dobrze zorganizowane wyjazdy integracyjne, na których mogą lepiej poznać się ze swoimi współpracownikami. Badania pokazują, że współpracownicy, którzy spędzają razem czas poza biurem, budują silniejsze relacje i zwiększają produktywność. Z grudniowymi świętami tuż za rogiem, większość firm decyduje się na organizację wyjazdów firmowych w tym okresie. Powodów jest wiele-od umożliwienia pracownikom wspólnej zabawy, po świętowanie Bożego Narodzenia. Zobacz, jak zorganizować wyjazd integracyjny w góry.

 

Pracownicy uwielbiają wyjazd integracyjne

Wyjazd integracyjny to świetna okazja, aby lepiej poznać ze sobą współpracowników i zbudować między nimi silną relację, która przełoży się na ich prace, a w konsekwencji na osiągane przez nich wyniki. To doskonały sposób na wyjście z biura i budowanie relacji ze współpracownikami poza przestrzenią biurową. Wyjazdem integracyjnym szefostwo okazuje swoim pracownikom uznanie i podziękowanie za trud włożony w wykonywaną przez nich pracę. Coraz więcej firm decyduje się na wyjazd integracyjny z okazji świąt Bożego Narodzenia, na którym można kultywować tradycję, budować relację i po prostu świetnie się bawić. Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na organizację wyjazdu integracyjnego i nie wiesz, jak się do tego zabrać to ten wpis jest właśnie dla Ciebie.

 

Jak zorganizować wyjazd integracyjny na święta krok po kroku?

 

  • Wybór miejsca

Miejsce, w którym odbędzie się wyjazd integracyjny to najważniejszy punkt jego organizacji. Należy je przemyśleć pod wieloma względami i wybrać taki, który będzie odpowiadać większości. Świąteczny wyjazd integracyjny najkorzystniej jest zorganizować w góry, w których jeszcze mocniej można poczuć ducha świąt i które o tej porze roku oferują najwięcej atrakcji.

 

  • Budżet

Kiedy wybierzesz miejsce na wyjazd integracyjny, określ, ile pieniędzy chcesz i musisz na niego przeznaczyć. Pamiętaj, że okres świąteczny wiąże się z wieloma innymi wydatkami, dlatego też pracownicy mogą chcieć bardziej budżetowej wersji wyjazdu, aby nie pochłonęła ona znacznej części ich wypłaty. Podczas wyjazdu integracyjnego należy zapewnić nie tylko nocleg i wyżywienie, ale również transport i atrakcje, co rodzi dodatkowe koszty. Dobrym pomysłem jest rozesłanie po pracownikach krótkiej ankiety, w której określą oni przedział finansowy, jaki są w stanie przeznaczyć na wyjazd integracyjny.

 

  • Atrakcje

Po przejściu i zaplanowaniu dwóch wcześniejszych punktów możesz śmiało przejść do najprzyjemniejszej części, czyli wyboru atrakcji. Góry zimą oferują wiele dodatkowych zajęć, podczas których współpracownicy mogą się lepiej poznać i zacieśnić trwające więzi. Śnieżny kulig, wieczory spacer po lesie, czy ognisko to tylko niektóre z atrakcji, jakie możesz im zaproponować.

 

Pomysł na firmową integrację - wyjazd w góry!

Góry to świetna opcja na integrację firmową, ponieważ oferują wiele wyjątkowych ośrodków i hoteli. Dzięki nim łatwo jest zebrać zespół razem, jednocześnie ciesząc się duchem świąt Bożego Narodzenia. Zajazd Krakowiacy i Górale to znakomita baza noclegowa dla współpracowników posiada on świetne rozmieszczenie pokoi, co gwarantuje prywatność i komfort w korzystaniu z obiektu. Co więcej, ma on świetną lokalizację, znajduje się na popularnej trasie Zakopiance i tylko godzina drogi samochodem dzieli go od najpopularniejszego górskiego miasta w Polsce, jakim jest Zakopane.

W zajeździe Krakowiacy i Górale twoi pracownicy będą mieli okazję spróbować najlepszej góralskiej kuchni, która oparta jest na staropolskich przepisach i naturalnych produktach pochodzących od lokalnych sprzedawców. Zajazd może poszczycić się własną wędzarnią, w której powstają aromatyczne wędliny, których można skosztować w restauracji.

Góry posiadają szeroki wachlarz możliwości, takich jak stoki narciarskie i snowboardowe, szlaki turystyczne, gorące źródła, górskie szlaki rowerowe, kolejki linowe, gondole, czy wyciągi krzesełkowe. W trakcie zimy organizuje się tutaj kuligi śnieżne, które kończą się ogniskiem i grzanym winem. Ze względu na atrakcyjną lokalizację zajazdu, podczas firmowego pobytu możecie zorganizować jednodniową wycieczkę do Zakopanego, podczas której odwiedzicie popularne Krupówki i inne klimatyczne miejsca.

Jedną z atrakcji, jaką oferuje zajazd, są śniadania staropolskie, które odbywają się w duchu dawnej tradycji. Pełno tu stołów uginających się od pysznych potraw, owoców i warzyw, a wszystko po to, aby cieszyć się rankiem i wśród znajomych rozpocząć dobrze i smacznie kolejny dzień pełny górskich atrakcji.

Wyjazd integracyjny to doskonały sposób na poprawę wzajemnych relacji wśród współpracowników, lepsze poznanie siebie i swoich zainteresowań. Dzięki niemu pracownicy nie tylko spędzą więcej czasu razem, ale przede wszystkim zaczynają czuć, że stają się częścią wielkiej rodziny, jaką jest Wasza firma. Wyjazd integracyjny na święta najlepiej zorganizować w górach, które o tej porze roku mają wiele do zaoferowania, nie tylko pod względem atrakcji, ale przede wszystkim bajecznych widoków.