Organizując imprezę okolicznościową chcemy, aby wszystko wypadło jak najlepiej i aby każdy z gości był zadowolony i zachwycony. Imprezy okolicznościowe czyli rocznice ślubu, urodziny czy chrzciny to ważne wydarzenie i każdy szczegół powinien być dopracowany w 100%. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy organizacji imprezy okolicznościowej.

Impreza okolicznościowa - krok po kroku

Większość imprez okolicznościowych jest organizowana w restauracjach lub zajazdach - odchodzi się od organizowania tego typu imprez w domu. Trudy przygotowania przyjęcia dla kilkunastu osób często przekraczają nasze moce przerobowe: nie mamy na to czasu albo po prostu ochoty. Wówczas warto powierzyć zorganizowanie imprezy okolicznościowej profesjonalistom, który zajmą się przygotowaniem sali i poczęstunku. Istnieje kilka ważnych kwestii, które determinują powodzenia organizowanego przez nas przyjęcia. Oto one.

Stosowne miejsce

Miejsce, w którym odbędzie się impreza okolicznościowa powinno spełniać Twoje oczekiwania. To Ty jako organizator najlepiej wiesz, czego szukasz. Znasz listę gości, ich upodobania, czy impreza przewidziana jest na kilka dni co wiąże się z zapewnieniem gościom noclegu, czy na przyjęciu obecne będą też dzieci - to wszystko ma znaczenie podczas poszukiwania idealnego miejsca. Warto również zwrócić uwagę na to, czy obiekt w którym docelowo ma odbyć się impreza posiada wokół tereny zielone, po których można pospacerować lub zorganizować wieczorne grillowanie. Sprawdź również, czy obiekt oferuje możliwość serwowania dań ze swojej kuchni czy będziesz zmuszony do zamówienia cateringu.

Poszukując idealnego miejsca na imprezę okolicznościową warto rozważyć możliwość zorganizowania jej w Zajeździe Krakowiacy i Górale. Wystrój obiektu przenosi nas w góry - klimatyczne i funkcjonalne pokoje pomieszczą Twoich gości, a obsługa zajazdu zadba o to, aby czuli się jak w domu. Przestronne sale pomieszczą nawet kilkaset gości, a restauracja mieszcząca się w zajeździe zadba o ich podniebienia. Kuchnia oparta jest na niepowtarzalnych recepturach góralskich oraz tradycji kuchni staropolskiej - organizowana przez Ciebie impreza okolicznościowa będzie znakomitym sposobem na zapoznanie gości z kuchnią południa i z nieznanymi im dotąd oryginalnymi smakami.

Lista gości

Ustalenie listy gości ułatwi Ci oszacowanie kosztów imprezy oraz rezerwacji miejsc noclegowych (o ile Twoja impreza przewidziana jest na więcej niż jeden dzień). Roześlij zaproszenia odpowiednio wcześniej i poproś w nich o potwierdzenie przybycia - unikniesz sztucznej rezerwacji miejsc w restauracji/zajeździe i tym samym ograniczysz koszty. Przygotowana odpowiednio wcześnie lista gości ułatwi Ci również podjęcie decyzji, czy na imprezę okolicznościową zapraszać dzieci - jest to indywidualna kwestia i jeśli ogranicza Cię budżet, może warto zaprosić jedynie osoby dorosłe? Jeśli udziału w imprezie odmówi znaczna liczba osób dorosłych, w ich miejsce możesz zaprosić dzieci.

Budżet imprezy

To ważna kwestia o której niestety często się zapomina, a pozwala uniknąć zdziwienia czy zszokowania przy płatności za rachunek. Skrupulatnie sporządzony budżet imprezy określa na co możesz sobie pozwolić, a z czego zrezygnować. Pamiętaj, jeśli przewidujesz, że impreza okolicznościowa będzie trwała co najmniej 2 dni, warto w planie przewidzieć atrakcje, chociażby dla najmłodszych lub gry i zabawy integracyjne. Budżet imprezy sprawia, że sztywno trzymamy się założonych w nich kosztów - a chyba nie musimy przekonywać Was jak wcale nie trudno jest przekroczyć postawione sobie granice finansowe.

Atrakcje

Ostatnią najważniejszą kwestią do ustalenia podczas organizacji imprezy okolicznościowej są atrakcje dla gości. Warto o nich pomyśleć ponieważ przynoszą wiele radości, uśmiechu i integrują ze sobą grupę. Zajazd Krakowiacy i Górale dysponuje przestronnymi salami co umożliwia zorganizowanie imprezy tanecznej i zabaw integracyjnych. Na drugi dzień po hucznej zabawie można zorganizować mini turniej gier planszowych lub wspólne grillowanie, o które zadba obsługa zajazdu. Podczas imprezy plenerowej z grillem będzie można spróbować specjałów szefa kuchni, a do dyspozycji gości pozostaje specjalnie przygotowana sala, wybornie doprawione mięsa i potrawy wegetariańskie.

Atrakcyjna lokalizacja Zajazdu Krakowiacy i Górale zachęca do zorganizowania jednodniowego wypadu do Krakowa - jest on oddalony od zajazdu o ok. 20 km. Wystarczy kilka minut drogi samochodem aby znaleźć się w jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Dzień w Krakowie to nie lada atrakcja dla każdego gościa!

Zorganizowanie udanej imprezy okolicznościowej wymaga z naszej strony ogromu pracy i poświęconego czasu. Miło jest spotkać się w rodzinnym gronie i spędzić ze sobą kilka dni. Warto ułatwiać sobie niektóre kwestie, aby móc w 100% poświęcić się rodzinie. Zorganizowanie imprezy okolicznościowej w Zajeździe Krakowiacy i Górale to gwarancja miło spędzonego czasu, pysznego jedzenia i niezapomnianych wrażeń.