Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku, Święta Bożego Narodzenia. Przygotowujemy się do nich przez kilka tygodni, nastrajamy świąteczną muzyką i przepadamy w sklepach, w których zakupujemy upominki dla najbliższych. Święta Bożego Narodzenia od zawsze kojarzone są z rodziną i czasem spędzonym wśród najbliższych nam osób. W tym roku dodaj im niesamowitej magii i spędź je w górach. Podpowiadamy, jak to zrobić.

 

Święta w górach

Podczas Świąt Bożego Narodzenia cichym marzeniem wielu z nas jest śnieg, który dodaje temu wyjątkowemu czasu szczyptę magii, dzięki której czujemy się jak w bajce. Niestety w wielu miejscach w Polsce, śnieg podczas obchodów świąt Bożego Narodzenia to wciąż rzadkość, ale nie w górach. Tutaj śniegu jest pod dostatkiem, a biały puch pokrywający drogi i drzewa sprawia, że ten region Polski staje się baśniowym przystankiem dla wielu rodzin. Coraz więcej górskich hoteli i zajazdów posiada w swojej ofercie pakiety świąteczne, które gwarantują gościom niesamowitą atmosferę świąt Bożego Narodzenia i pozwalają poczuć się jak w domu. Święta Bożego Narodzenia to nie tylko rodzinna atmosfera, ale również pyszne jedzenie, które stało się już symbolem tego czasu. Barszcz czerwony, pierogi, kapusta z grzybami to potrawy, bez których wielu Polaków nie wyobraża sobie wigilijnego stołu. Górscy hotelarze zdają sobie z tego doskonale sprawę i w swoich restauracjach organizują uroczystą Wigilię, na której każda z rodzin może uraczyć się pysznymi i tradycyjnymi potrawami wigilijnymi.

W zajeździe Krakowiacy i Górale spędzisz niesamowity świąteczny czas z rodziną, a wystrój obiektu jeszcze mocniej podkreśli wyjątkowy charakter tego okresu. Przekraczając już próg zajazdu, od samego początku wyjazdu można poczuć niesamowity klimat, jaki tutaj panuje. Obiekt został zaprojektowany i urządzony tak, aby przywodził na myśl klasyczną góralską zabudowę, dlatego też pełno tutaj drewna i charakterystycznej dla tego regionu kolorystki, czyli czerwieni i zieleni. Oprócz niesamowitego wystroju zajazd oferuje wyśmienitą kuchnię i atrakcje dla swoich gości. Kucharze pracujący w obiekcie mają wieloletnie doświadczenie w kuchni staropolskiej, dlatego też każda potrawa wychodząca spod ich noża to niesamowita uczta dla zmysłów. Produkty wysokiej jakości, pochodzące z ekologicznych upraw i od lokalnych dostawców i wyselekcjonowane przyprawy sprawiają, że potrawy znajdujące się w menu zyskują coraz większe grono miłośników, którzy wracają co jakiś czas do zajazdu po to, aby uraczyć się swoim ulubionym daniem.

Zajazd Krakowiacy i Górale może poszczycić się przemyślanym rozmieszczeniem pokoi, który gwarantuje gościom prywatność i wygodę podczas korzystania z obiektu. Spędzając czas w zajeździe, można skosztować prawdziwego i jedynego w swoim rodzaju śniadania staropolskiego. Ideą przyświecającą tej inicjatywie jest powrót do celebracji porannego posiłku, podczas którego stoły aż uginają się od pysznych potraw, co z kolei skłania do kosztowania dań i świętowania tej wyjątkowej pory dnia wśród najbliższych. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia można skosztować domowych wędlin i kiełbas wędzonych w wędzarni zajazdu, pysznych serów, wiejskich jaj, wysokiej jakości owoców i warzyw pochodzących z ekologicznych upraw.

Zajazd Krakowiacy i Górale dba o to, aby jego goście przeżyli tutaj wyjątkowe momenty, kosztowali najpyszniejszych dań i czuli się jak u siebie. Święta Bożego Narodzenia spędzone w zajeździe Krakowiacy i Górale to niesamowita okazja do przeżycia jednych z najpiękniejszych momentów swojego życia.

 

Świąteczne atrakcje w górach

Góry w okresie świąt Bożego Narodzenia oferują swoim gościom nie tylko tak bardzo wyczekany śnieg, ale równie mnóstwo atrakcji, które urozmaicą czas spędzony tutaj. W okresie zimowym warto pokusić się o udział w śnieżnym kuligu zakończony ogniskiem, przy którym będzie można usmażyć kiełbasę i napić się aromatycznego grzanego wina. Atmosferę tego wydarzenia musisz poczuć na własnej skórze, jest to tak piękne, że ciężko to opisać słowami.

Podczas świąt Bożego Narodzenia należy pokusić się o zimowy spacer, zakończony kolacją z rozgrzewającymi napojami. A jak góry to oczywiście stok i sporty zimowe. W górach znajdziesz najlepsze trasy narciarskie, na których możesz poczuć prawdziwego ducha sportu.

Tylko godzina drogi samochodem z Zajazdu Krakowiacy i Górale dzieli Cię od najpopularniejszego góralskiego miasta, jakim jest Zakopane. To miejsce, które musisz odwiedzić, a spacer popularnymi Krupówkami przez wielu zaliczany jest do rzeczy, które należy zrobić w ciągu swojego życia. Tylko tam poczujesz niesamowity klimat gór, spotkasz prawdziwych górali i wykonasz pamiątkowe zdjęcie z białym misiem. Nie można oczywiście zapomnieć o wyprawie nad Morskie Oko, które w okresie zimowym wygląda, jakby zostało wyjęte wprost z najpiękniejszej baśni.

Święta w górach to oryginalny sposób na spędzenie tego cudownego okresu i coraz więcej osób decyduje się na niego. Tylko tutaj poczujesz niesamowity i wyjątkowy klimat, który doda Twoim świętom magii i sprawi, że będą one niezapomniane.