Polacy kochają świętować urodziny, a tym bardziej okrągłe rocznice urodzin. Impreza urodzinowa to zawsze świetna okazja do wspólnego świętowania, spędzenia czasu i powspominania dawnych lat. Bardzo modne jest urządzania imprez tematycznych czy wyjazdów weekendowych, aby z przytupem świętować urodziny. Wyprawienie 40 - tych urodzin w góralskim klimacie to niesamowite przeżycie i doznanie dla jubilata i jego gości. Podpowiadamy, jak je zorganizować i co zaplanować podczas weekendowego wyjazdu, aby jubilat i zaproszeni goście z uśmiechem na twarzy wspominali je przez kilka kolejnych lat.

Organizacja imprezy urodzinowej

Przedstawione przez nas kroki, które należy podjąć podczas imprezy urodzinowej mogą odnosić zarówno się do dużej imprezy organizowanej w restauracji, jak i do skromnego spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Przestrzeganie ich sprawi, że Twoje przyjęcie urodzinowe będzie idealne i że o niczym nie zapomnisz.

1. Termin i lista gości

Pierwszym krokiem podczas planowania imprezy urodzinowej jest ustalenie jej terminu oraz sporządzenie listy gości. Najbardziej optymalnym terminem na jej zorganizowanie jest piątek albo sobota, a jeśli urodziny planujesz świętować w górach to warto przeznaczyć sobie na to cały weekend. Spróbuj już wcześniej uzgodnić z zaproszonymi gośćmi, czy dla większości wybrany przez Ciebie termin jest akceptowalny i czy są w stanie się do niego dostosować. Weekend urodzinowy w górach będzie trwać co najmniej 2 dni - zaproszeni goście będą musieli wziąć z tego powodu urlop w pracy oraz zaplanować swoje życie codzienne, dlatego warto, aby o takim pomyśle wiedzieli z dużym wyprzedzeniem czasowym.

Lista gości to indywidualna sprawa jubilata - liczba gości uzależniona jest od skali przyjęcia i jego możliwości finansowych. Na imprezę urodzinową w restauracji można zaprosić sporą grupę znajomych, inaczej sytuacja wygląda w przypadku urodzin organizowanych w mieszkaniu, gdzie metraż jest ograniczony, co z kolei przekłada się na liczbę zaproszonych osób. Na wyjazd weekendowy w góry możesz zaprosić swoich najbliższych znajomych i rodzinę - zajazd Krakowiacy i Górale oferuje 11 przestronnych pokoi, w których mogą zostać ugoszczeni Twoi najbliżsi.

2. Dekoracje urodzinowe

Organizując imprezę urodzinową należy pamiętać o dekoracjach, które są kropką nad i każdej imprezy okolicznościowej. Należy zadbać o każdy detal - balony, serwetki, winietki a nawet i ozdoby butelek. Każda z dekoracji powinna zostać utrzymana w jednym stylu - niedopuszczalny jest brak spójności w tym temacie. Urodzinowy stół powinien prezentować się z klasą - organizując urodziny w domowym zaciszu pamiętaj o czystym obrusie na stole, papierowych serwetkach oraz świeżych kwiatach.

Podczas urodzinowego weekendu w górach nie musisz martwić się o takie detale - o dekorację sali urodzinowej zadbają pracownicy zajazdu Krakowiacy i Górale, którzy dołożą wszelich starań, aby miejsce przyjęcia było udekorowane z klasą. Czas spędzony w góralskich wnętrzach umila muzyka na żywo, przyjazna obsługa i dźwięk trzaskającego znad paleniska ognia.

3. Menu urodzinowe

Udana impreza urodzinowa to również idealnie skrojone menu przyjęcia. Powinny znaleźć się w nim przekąski, porcje smacznego mięsa i dodatki - ziemniaki, frytki lub pyzy będą dobrym wyborem. Oprócz słonych przekąsek, zadbaj również o słodkości na stołach - oprócz tortu urodzinowego możesz uraczyć gości pysznymi deserami lub mini bezami. Na imprezie urodzinowej zorganizowanej w domu sprawdzą się przekąski typu finger food, które można chwycić palcami i szybko zjeść.

Zajazd Krakowiacy i Górale podczas przyjęć urodzinowych oferuje pyszną, domową i staropolską kuchnię, w której potrawy przygotowywane są z pieczołowitością i miłością. szef kuchni stawia na produkty regionalne, z najlepszych upraw i hodowli. Warto wspomnieć, że zajazd może poszczycić się własną wędzarnią, gdzie przygotowywane są aromatyczne wędliny, kiełbasy i mięsa, a wszystko to oparte na starych i nieco już zapomnianych recepturach.

4. Atrakcje dla gości

Kolejnym ważnym punktem podczas organizowania imprezy urodzinowej jest zaplanowanie atrakcji dla gości. W domowym zaciszu świetnie sprawdzą się planszówki i gry video.

Podczas weekendowego wyjazdu, którego głównym celem jest świętowanie 40-tych urodzin warto zadbać o umilenie czasu gościom. Można pomyśleć o zorganizowaniu wycieczki krajoznawczej, wieczornej gry w karty czy wspólnego grillowania. W zajeździe Krakowiacy i Górale znajduje się specjalnie wydzielone miejsce, które służy właśnie do grillowania. Jest to sala, która została specjalnie przygotowana do potrzeb dań pieczonych na grillu i goszczenia dużej ilości gości. Wieczorne spotkanie przy grillu i podhalańska sceneria sprawiają, że goście się relaksują i czerpią z wyjazdu pełnymi garściami.

Zorganizowanie imprezy urodzinowej to nie lada wyzwanie. Należy pamiętać o wielu kwestiach, które wpływają na powodzenie całego przedsięwzięcia. Impreza urodzinowa w góralskim klimacie to świetna okazja do poznania nowej kultury i spędzenia cudownego czasu na Podhalu.