Chrzest święty to ogromne wydarzenie w życiu każdej rodziny bowiem najmłodszy z jej członków zostaje włączony do Kościoła. To dzień, który wymaga odpowiedniego potraktowania - po uroczystym obrzędzie w Kościele wiele rodzin decyduje się na przyjęcie z tejże okazji w domu lub restauracji. Coraz częściej jednak odchodzi się od przyjęć organizowanych w domowym zaciszu na rzecz tych organizowanych w restauracji czy zajeździe. Organizacja przyjęcia z okazji Chrztu świętego wymaga niezłej logistyki - w dzisiejszym wpisie podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy jego organizacji.

Organizacja przyjęcia z okazji Chrztu świętego krok po kroku

Zaplanowanie przyjęcia z okazji Chrztu świętego jest bardzo ważne ponieważ skrupulatna organizacja uchroni nas przed ogromnym stresem i robieniem wielu rzeczy na ostatnią chwilę. W tym czasie warto pamiętać o najmłodszym członku rodziny - kilkumiesięczne dziecko jak gąbka chłonie atmosferę otoczenia i wyczuwa, gdy najbliższe dla niego osoby są zdenerwowane i zestresowane. Oszczędź mu tego i z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanuj rzeczy, które są niezbędne do organizacji udanego przyjęcia z okazji Chrztu świętego. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, o których należy pamiętać organizując jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziny.

  1. Ustalenie terminu chrztu

Pierwszorzędną kwestią jest ustalenie terminu Chrztu świętego. Zwykle chrzciny mogą być zorganizowane w ciągu całego roku kalendarzowego, jednak warto upewnić się, że w wybranym przez nas dniu Parafia nie zakłada żadnych dodatkowych regulacji w tej kwestii. Pamiętaj również aby na miesiąc przed planowaną datą Chrztu świętego zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zaczerpnąć szczegółowych informacji o planowanej uroczystości. Ustalenie dnia i godziny pozwoli zaplanować pozostałe elementy uroczystości.

  1. Wybór miejsca na przyjęcie z okazji Chrztu świętego

Kolejnym ważnym krokiem podczas planowania przyjęcia z okazji Chrztu świętego jest wybór miejsca w którym się ono odbędzie. Podczas wyboru restauracji czy zajazdu warto zwrócić uwagę na dwie ważne kwestie - lokalizację i menu. Daleki dojazd może być uciążliwy dla gości, szczególnie tych w podeszłym wieku, a także dla dopiero co ochrzczonego maleństwa. Przed podpisaniem umowy z lokalem warto zapoznać się z menu lokalu, a nawet spytać, czy istnieje możliwość degustacji dań, aby uniknąć problemu, że któraś z potraw nie będzie nam smakować i z przyjęcia goście wyjdą z pustymi brzuchami.

Istnieje wiele miejsc, w których można zorganizować przyjęcie z okazji Chrztu świętego. Do najczęściej wybieranych należą restauracje, dworki, zajazdy i sale w obiektach weselnych. Twoje przyjęcie może natomiast odbyć się w miejscu absolutnie wyjątkowym jakim jest Zajazd Krakowiacy i Górale. Atmosfera panująca w zajeździe doda uroczystości blasku, a okoliczności przyrody w jakich znajduje się zajazd na długo zapadnie gościom w pamięci. Zajazd dla swoich gości przygotował najlepsze potrawy kuchni staropolskiej przygotowywane z pieczołowitością przez najlepszych szefów kuchni, które zaspokoją niejedno wymagające podniebienie. Wnętrza zajazdu Krakowiacy i Górale mogą poszczycić się intymną atmosferą i wystrojem, w których na życzenie gości może zaprezentować się zespół muzyczny, który umili ten wyjątkowy dzień. Do dyspozycji gości zajazd przygotował zarówno kameralne pomieszczenia, jak i te obszerne, które są w stanie pomieścić nawet kilkaset gości. Warto podkreślić, że zajazd posiada specjalnie wydzielony parking, co znacznie ułatwi przyjazd gości i zapewni im komfort.

  1. Zaproszenia dla gości i wystrój sali

Chrzciny to jedna z ważniejszych uroczystości rodzinnych, dlatego już przy planowaniu listy gości warto zastanowić się komu zaproszenia należy wręczyć osobiście, a który z gości może otrzymać je pocztą. W treści zaproszenia oprócz standardowych informacji warto zawrzeć prośbę o potwierdzenie przybycia dzięki czemu będzie można zaplanować ilość nakryć czy potrzebnego miejsca. Pamiętaj również, że już same zaproszenia nadają przyjęciu odpowiedniego klimatu - można wykonać je samodzielnie lub zamówić gotowe szablony z pożądanym przez nas motywem.

Niemniej ważny jest wystrój sali, który powinien zostać uzgodniony z jej właścicielami. Zadbaj o to, aby na stołach pojawiły się świeże kwiaty, czyste obrusy i motywy nawiązujące do Waszego maleństwa. Mogą być to ozdobne ramki z jego zdjęciem, czy rodzinne fotografie. Zajazd Krakowiacy i Górale oferuje swoim gościom pomoc w organizacji usług florystycznych, filmowych czy fotograficznych co znacznie ułatwia organizację przyjęcia.

  1. Wybór tortu

Kolejną ważną kwestią podczas organizacji przyjęcia z okazji Chrztu świętego jest zamówienie tortu, z pomocą którego w słodki sposób będziemy świętować ten wyjątkowy dzień. Pomysłów na jego udekorowanie jest mnóstwo, tak naprawdę w tym temacie ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Jeśli nie masz czasu, aby samodzielnie zająć się tym tematem, zajazd Krakowiacy i Górale zatroszczy się również o tą kwestię. Torty zajazdu są pyszne, wykonane z najwyższej jakości produktów i estetycznie wykonane.

Organizacja przyjęcia z okazji Chrztu świętego to nie lada wyzwanie dla rodziców. Należy pamiętać o wielu istotnych kwestiach, a pominięcie którejkolwiek z nich może grozić porażką. Mamy nadzieję, że nasza lista okaże się pomocna przy organizacji tego typu przyjęcia.