Impreza w plenerze to świetny sposób na wspólną integrację i miło spędzony czas. Imprezy w plenerze charakteryzują się niesamowitą atmosferą, ciekawym wystrojem i oryginalnymi pomysłami na dodatkowe atrakcje. Jest kilka rzeczy, które należy mieć na uwadze podczas planowania imprezy w plenerze. Zebraliśmy je w całość i w dzisiejszym wpisie prezentujemy najważniejsze kwestie, które determinują powodzenia całej imprezy.

Impreza w plenerze krok po kroku

Imprezy w plenerze najchętniej organizowane są w okresie wiosenno - letnim, gdy pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nieodzownym elementem, który kojarzy się z imprezą w plenerze jest ogromny namiot, dużo zieleni i leżaki, na których można odpocząć z lampką wina w ręku. Jednak naszym zdaniem impreza w plenerze w chłodniejszym okresie, czyli jesienią i zimą ma również niepowtarzalny charakter i z pewnością zapisze się w pamięci wielu gości. Można zorganizować ją pod ogromnym namiotem ogrzewanym specjalnym ogrzewaczem do ogrodu, a całość przystroić lampkami, które nadadzą wyjątkowego i intymnego klimatu. Poniżej znajdziesz wskazówki, które ułatwią przygotowanie imprezy w plenerze.

  1. Termin i charakter eventu

Przystępując do organizacji imprezy w plenerze pierwszą kwestią powinno być ustalenie charakteru spotkania, co z kolei determinuje wybór miejsca i cateringu. W plenerze moe zostać zorganizowane kameralne przyjęcie, impreza integracyjna dla pracowników, jubileusz lub inna ważna uroczystość rodzinna jak wesele i chrzest święty. Ważne jest również wcześniejsze zaplanowanie przebiegu imprezy i jej motywu przewodniego - kameralne przyjęcie może zostać zorganizowane zgodnie z naszymi upodobaniami, natomiast impreza integracyjna powinna zostać zorganizowana pod upodobania i oczekiwania pracowników oraz kontrahentów. Kolejną ważną kwestią jest ustalenie terminu imprezy - miej na uwadze, że podanie jej daty powinno nastąpić z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby każdy z zaproszonych gości mógł wygospodarować na nią czas i aby wybrany obiekt miał w tym terminie wolne miejsce.

  1. Miejsce na zorganizowanie imprezy w plenerze

Idealnym miejscem do zorganizowania imprezy w plenerze są tereny oddalone od zgiełku miast, które zapewniają spokój i ciszę. Potrzebujemy przede wszystkim przestrzeni, którą można ciekawie zaaranżować i która zachwyca swoim wyglądem. Takim miejscem jest Zajazd Krakowiacy i Górale, który specjalizuje się w organizacji tego typu imprez i który może poszczycić się podhalańską scenerią idealną do rodzinnych i towarzyskich spotkań. Warto zaznaczyć, że imprezy w plenerze zorganizowane w zajeździe Krakowiacy i Górale wzbogacone są o wspólne grillowanie, a jak wiemy, nic tak nie zbliża do siebie ludzi jak wspólna degustacja potraw i wymiana opinii.

  1. Dekoracje i wystrój

Impreza w plenerze aż prosi się o niesamowity i wyjątkowy wystrój, a możliwości na jej udekorowanie jest mnóstwo. Pomocne w wyborze dekoracji jest wcześniejsze ustalenie motywu przewodniego imprezy, który skieruje Cię na dekoracje, które powinny ozdobić imprezę. W tym kroku wybierane są również meble i dodatki, które nadadzą imprezie niepowtarzalnego klimatu. Na imprezę w plenerze świetnie sprawdzą się kanapy, meble z palet, poduszki oraz leżaki ponieważ tego typu impreza kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem na świeżym powietrzu. My do dekoracji imprezy w plenerze szczególnie polecamy lampki, lampiony oraz świece, które nadają wydarzeniu romantycznego i intymnego klimatu. Warto również pomyśleć o wykorzystaniu ogrodowych ogrzewaczy przy których goście będą mogli poczuć przyjemny i ciepły powiew wiatru oraz ogrzać się w razie potrzeby.

  1. Atrakcje plenerowe

Udana impreza integracyjna nie może odbyć się bez dodatkowych atrakcji dla gości, które integrują i ułatwiają nawiązanie nowych kontaktów. Jeśli na organizowanej przez nas imprezie są dzieci to świetnym umilaczem dla nich będzie malowania twarzy, zabawy z animatorką, zabawy w kulkach lub czekoladowa fontanna w której ulubione owoce mogą obtaczać w pysznej czekoladzie. Jeśli impreza plenerowa odbywa się w okresie wiosenno - letnim to warto pomyśleć o zorganizowaniu stoiska z zimną lemoniadą czy drinkami, a w sezonie jesienno - zimowym sporym zaskoczeniem dla gości będzie gorąca czekolada z piankami oraz grzane wino.

Imprezę w plenerza uatrakcyjni również strzelanie z łuku, paintball lub karaoke - nic tak nie łączy ludzi jak wspólne występy przed publicznością :)

  1. Wybór menu

Ostatnim najważniejszym punktem podczas planowania imprezy integracyjnej jest wybór menu. Warto znać upodobania swoich gości, aby wiedzieć jaki rodzaj kuchni wybrać bowiem coraz częściej można spotkać osoby preferujące kuchnię bezmięsną lub bezglutenową i warto mieć to na uwadze. Podczas organizacji imprezy w plenerze świetną decyzją jest wybór cateringu, który zatroszczy się o przygotowanie potraw i sposób ich podania.

Impreza w plenerze to świetna alternatywa dla imprez organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Goście w ten sposób zyskują przestrzeń do rozmów, wspólnego odpoczynku i aktywnego spędzenia czasu.