Organizacja spotkania rodzinnego umożliwia zobaczenie się z dawno niewidzianymi kuzynami i wujostwem oraz wpływa pozytywnie na budowę rodzinnych relacji. Wbrew pozorom, organizacja idealnego spotkania rodzinnego nie jest wcale tak łatwa jak mogłoby się wydawać. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Podpowiadamy, jak krok po kroku zorganizować rodzinne spotkanie na Podhalu.

Organizacja spotkania rodzinnego

Podobnie, jak przy organizacji innych imprez typu wesela, czy komunie na dobry początek niezbędny jest szczegółowy plan działania. Spisanie na kartce najważniejszych kwestii sprawi, że nie zapomnimy o nich, a sama organizacja spotkania rodzinnego będzie przebiegać sprawnie. Organizatorowi spotkania powinien przyświecać jeden cel: stworzenie wyjątkowego spotkania, które wzmocni rodzinne więzi i będzie niezapomnianym przeżyciem.

Na samym początku należy odpowiedzieć sobie na 3 ważne pytania: jaki jest cel spotkania rodzinnego - czy chcemy zobaczyć się z dawno niewidzianą rodziną, a może poznać ze sobą rodzinę Pary Młodej przed ich ślubem. Znalezienie odpowiedzi na takie pytanie znacznie ułatwi organizację spotkania rodzinnego. Kolejnym pytaniem, które warte jest znalezienia odpowiedzi jest budżet spotkania rodzinnego - ta kwestia ułatwi wybór miejsca, w którym odbędzie się spotkanie. Warto również pomyśleć o tym, jaki charakter będzie miało spotkanie rodzinne. Czy będzie to spotkanie formalne na którym wymagany będzie odpowiedni strój, czy mniej formalne, na którym każdy gość ma czuć się swobodnie.

Spotkanie rodzinne - krok po kroku

Gdy znajdziesz już odpowiedzi na 3 pytania, o których mówiliśmy wyżej, czekają Cię jeszcze inne ważne kroki w organizacji spotkania rodzinnego. A jest nimi:

  1. Sporządzenie listy gości

Przygotowana lista gości determinuje wybór miejsca spotkania oraz menu. Pomyśl o tym, czy na spotkanie rodzinne chcesz zaprosić jedynie bliską rodzinę, z którą masz kontakt na co dzień, czy chcesz odbudować relację z dawno niewidzianymi członkami Twojej rodziny. Pamiętaj, że jeśli członkowie Twojej rodziny pochodzą z innej części Polski niż Ty, konieczne będzie zapewnienie im noclegu. Zajazd Krakowiacy i Górale na Podhalu oferuje 11 pokoi o wysokim standardzie, a każdy z nich urządzony w góralskim klimacie. Jeśli Ty i Twoja rodzina jesteście miłośnikami zwierząt, to Wasze pupile są równie miło widziane w zajeździe.

  1. Wybór daty spotkania

Spotkanie rodzinne powinno odbyć się w terminie, który odpowiada każdej zaproszonej osobie. Nasza rada - nie planuj spotkania rodzinnego podczas obchodów ważnych świąt ponieważ istnieje mała szansa, że pojawi się na nim większa część zaproszonych osób. O spotkaniu rodzinnym powinno poinformować się odpowiednio wcześnie - najlepiej na 3 miesiące przed planowaną datą spotkania. Udział w spotkaniu rodzinnym może bowiem wiązać się z koniecznością odbycia dłuższej podróży i wzięcia urlopu w pracy. Planując spotkanie rodzinne z dużym wyprzedzeniem mamy szansę na znalezienie cudownego miejsca na jego organizację.

  1. Miejsce spotkania

Jeśli planujesz spotkanie rodzinne na Podhalu to zajazd Krakowiacy i Górale jest idealnym miejscem na zorganizowanie tego typu imprezy. Jego klimat pozwoli nadać spotkaniu wyjątkowej i rodzinnej atmosfery, a przytulne wnętrza sprzyjają rodzinnym zjazdom. Po przekroczeniu progu zajazdu, wita Cię feria kolorów, ciepło trzaskającego ognia znad paleniska i pyszne zapachy dobiegające z kuchni. A to wszystko kojarzy się nam z domem rodzinnym, prawda? Zajazd posiada wieloosobowe sale, które pomieszczą ponad 100 gości i które urządzone są w góralskim stylu. Do dyspozycji gości są również pokoje, w których można odpocząć po intensywnym dniu z całą rodziną. Unikalność tego miejsca, jego lokalizacja i kuchnia są gwarantem wyjątkowego nastroju podczas rodzinnego spotkania.

  1. Dodatkowe atrakcje

Podczas spotkania rodzinnego, warto pomyśleć o zorganizowaniu atrakcji, które jeszcze bardziej wzmocnią Wasze więzi. Zajazd Krakowiacy i Górale oferuje swoim gościom możliwość zorganizowania imprezy plenerowej z grillem podczas której będzie można spróbować wyjątkowych specjałów szefa kuchni. Do dyspozycji gości jest specjalnie przygotowana sala, wybornie doprawione mięsa i potrawy wegetariańskie oraz doświadczona obsługa, która zadba o najmniejszy szczegół imprezy.

Zajazd Krakowiacy i Górale słynie z własnych wyrobów: na miejscu goście mają możliwość spróbowania przetworów z grzybów, warzyw i owoców. Można również pokusić się o spróbowanie kiełbasy swojskiej prosto z wędzarni oraz świeżo wędzonych ryb bałtyckich. Wieczór rodzinny spędzony przy tak pysznych specjałach wzmacnia rodzinne więzi i zbliża do siebie poszczególnych członków rodziny. Można pokusić się również o wspólne przeglądanie rodzinnych fotografii, co na pewno wywoła łzy wzruszenia wśród zaproszonych gości.

Spotkanie rodzinne może być niezwykłym wydarzeniem, które będzie wspominane przez długie, długie lata. Aby tak się stało, musi zostać odpowiednio przygotowane. Mamy nadzieję, że nasz poradnik znacznie Wam to ułatwi i sprawi, że Wasi goście nie będą mogli wyjść z zachwytu nad tym, jak zostało ono zorganizowane.