Podejście pracodawcy do pracownika uległo diametralnej zmianie w ciągu ostatnich kilku lat. Motywacja do pracy nie wynika już tylko z wysokości zarobków, ale przede wszystkim z atmosfery panującej w firmie - odpowiednia komunikacja, brak konfliktów i dobre relacje z współpracownikami to główne składowe sukcesu. Aby przynosiły korzyści w dłuższej perspektywie czasowej należy o nie dbać i pielęgnować - i właśnie temu służy impreza firmowa. Podpowiadamy, jak ją zorganizować, aby przynosiła korzyści.

Impreza firmowa - gdzie ją zorganizować?

Wiele firm odchodzi od organizowania spotkań dla pracowników, które zazwyczaj kończyły się w towarzystwie dużej ilości alkoholu - na próżno szukać w nich elementu integracji, rozmowy i wspólnego spędzenia czasu. Coraz popularniejsze stają się weekendowe, czy 2 dniowe wypady firmowe do miejsca, które w swojej ofercie posiada wiele atrakcji dla pracowników i dogodne warunki do nocowania. Organizując imprezę firmową należy pamiętać, że ma ona wzmacniać zaangażowanie grupy, nauczyć ich jak wspólnie rozwiązywać problemy i konflikty oraz poprawić komunikację między nimi. Współpracownicy, którzy się lubią i szanują, razem odnoszą lepsze wyniki. Impreza firmowa to cenne wydarzenie również dla kierownictwa - podczas wyjazdu i wspólnie spędzonego czasu, łatwiej dostrzec zdolności i potencjał poszczególnego pracownika.

Przystępując do organizacji imprezy firmowej pamiętaj o tych rzeczach:

  • miejsce, w którym ma odbyć się impreza firmowa powinno być odpowiednio do niej przygotowane - coraz częstszym wyborem są hotele lub zajazdy, które wyręczają nas chociażby w zakresie zapewnienia noclegu pracownikom,

  • dojazd do obiektu również ma znaczenie,

  • obiekt powinien znajdować się w otoczeniu przyrody - park, czy las zachęca do wspólnych spacerów i aktywnego wypoczynku,

  • zorientuj się, czy miejsce, które wybrałeś może pochwalić się wspaniałą kuchnią - wspólne posiłki i rozmowy podczas nich łączą ludzi,

  • zaplanuj atrakcje dla pracowników - wspólna wycieczka rowerowa, impreza plenerowa z grillem wieczór przy lokalnej muzyce - możliwości atrakcji jest naprawdę sporo.

Pomysł na imprezę firmową - weekend w góralskim stylu

Świetnym pomysłem na imprezę firmową jest zorganizowanie weekendowego wyjazdu w polskie góry. Znajdź hotel, który będzie zapewniać prywatność i komfort wypoczynku, ale jednocześnie będzie blisko centralnych punktów i miast. Zajazd Krakowiacy i Górale zlokalizowany jest przy trasie Kraków - Zakopane i jest miejscem, które perfekcyjnie oddaje góralski klimat - mieszanka barw i zapachów, góralskie akcenty w dekoracjach kojarzą się z ciepłem i gościnnością. W tym miejscu, Twoi pracownicy uciekną od codziennego zgełku i zrelaksują się.

W zajeździe znajduje się restauracja, której kuchnia oparta jest na niepowtarzalnych góralskich recepturach oraz tradycji kuchni staropolskiej. Twoi pracownicy zasmakują tu przetworów, marynowanych grzybów, własnej produkcji ciast i tortów, konfitury i kompoty z przepysznych owoców. Kucharze zajazdu Krakowiacy i Górale specjalizują się w wyrobach mącznych: pierogach, kluskach i makaronach - kto raz ich spróbował, nie może odgonić od nich myśli. Potrawy przygotowywane są z produktów pochodzących z lokalnych upraw i od regionalnych rolników, co daje gwarancję świeżości i wysokiej jakości. Kolacja firmowa na której potrawy to istna uczta dla zmysłów zachęcają do wymiany poglądów i rozmów - w ten sposób, Twoi współpracownicy poznają się i znajdują wspólny język.

Wystrój wnętrz zajazdu zachęca do delektowania się chwilą - powolny wieczór spędzony z kieliszkiem wina w ręku, w towarzystwie rozmów i śmiechu to momenty, które łączą współpracowników. Klimat panujący w zajeździe zachęca do wyciszenia się, zapomnienia o problemach dnia codziennego i cieszenia się tym co jest tu i teraz. Wystrój zajazdu jest połączeniem dwóch stylów: góralskiego i galicyjskiego, gości zachwyca kunsztowne wykonanie w drewnie, kamieniu i kutymi elementami kowalskimi.

Atrakcje podczas imprezy firmowej

Sam wyjazd nie wystarczy - należy zaproponować pracownikom aktywności, które nauczą ich współpracy i zbliżą do siebie. Podczas imprezy firmowej warto pokusić się o kilka atrakcji:

  • gry planszowe - planszówki, dobre wino i strzelający obok kominek to pomysł na idealny wieczór, podczas którego współpracownicy lepiej się poznają,

  • kulinarny wieczór - zajazd Krakowiacy i górale może poszczycić się własną wędzarnią. Wykorzystaj ten atut i zorganizuj dla swoich współpracowników kolację degustacyjną podczas której serwowane będą aromatyczne wędliny, kiełbasa i mięsa przyrządzone według staropolskich receptur.

  • grill w plenerze - wieczory w podhalańskiej scenerii to idealna okazja do spotkań. Pyszne jedzenie, klimatyczne sale i niezobowiązująca atmosfera zapewni wspaniałą zabawę. Zajazd Krakowiacy i górale oferuje salę specjalnie przygotowaną do potrzeb dań pieczonych na ogniu, dodajmy do tego muzykę na żywo i przepis na idealny wieczór gotowy.

Impreza firmowa to ważne wydarzenie, której przebieg decyduje o sukcesie firmy na rynku. Zadbaj o to, aby zorganizować ją w miejscu, w którym rodzą się piękne wspomnienia.