Organizacja wieczoru kawalerskiego to nie lada wyczyn, a pomysłów na jego organizację jest naprawdę sporo. Jedno jest pewne: ten wieczór powinien stać pod hasłem przyszłego Pana Młodego, a dokładniej mówiąc jego upodobań i zainteresowań. Podczas tego wieczoru zróbcie coś, co na długo zapadnie Wam w pamięci i co będzie wspominać latami. Oryginalnym pomysłem na wieczór kawalerski jest weekendowy wypad w góry. Podpowiadamy, jak go zorganizować i jakie atrakcje w nim przewidzieć.

Wieczór kawalerski - organizacja krok po kroku

Za organizację wieczoru kawalerskiego odpowiedzialny jest przyszły świadek Pana Młodego. W ostatnich latach odchodzi się już od tej tradycji i wieczór ten organizowany jest wspólnie przez najbliższych przyjaciół i kolegów przyszłego Pana Młodego. Wówczas warto wybrać lidera grupy, który będzie zarządzać organizacją wieczoru kawalerskiego - inaczej w planowanie może wkraść się chaos i mogą pojawić się niepotrzebne niedomówienia. Osoba ta powinna być odpowiedzialna za zbieranie pieniędzy na organizację wieczoru kawalerskiego, zarezerwowanie noclegu i kontakt z usługodawcami.

Za wieczór kawalerski płacą wszyscy jego uczestnicy - z pominięciem przyszłego Pana Młodego. W końcu to jego wieczór i niespodzianka od najbliższy kumpli. Dlatego też na początku organizacji wieczoru kawalerskiego warto zapytać jego uczestników na wydatek jakiego rzędu mogą sobie pozwolić - to zdecydowanie ułatwi podejmowanie decyzji w kolejnych kwestiach dotyczących m.in noclegu i atrakcji.

Kolejnym krokiem przy organizacji wieczoru kawalerskiego jest ustalenie jego daty. Ważne, aby ustalić ją w porozumieniu z Panem Młodym - na kilka tygodni przed weselem przyszli Państwo Młodzi mają sporo na głowie. Zdecydowanie odradzamy organizację wieczoru kawalerskiego w weekend poprzedzający ślub - życie bywa przewrotne i mogą pojawić się nieprzewidziane okoliczności, czy zdarzenia, które wpłyną na organizację ślubu.

Wspólnie z uczestnikami wieczoru kawalerskiego i przyszłym Panem Młodym ustalcie ile dni będzie trwać wieczór kawalerski - czy będzie to jednodniowy wypad, czy weekendowy wyjazd. Ustalenie tej kwestii w znaczny sposób ułatwi Wam wybór atrakcji oraz znalezienie noclegu i miejsca, do którego się wybierzecie. Planując atrakcje podczas wieczoru kawalerskiego wsłuchajcie się w potrzeby przyszłego Pana Młodego. Możecie zorganizować takie, które będą zgodne z jego zainteresowaniami i które sprawią mu radość - to gwarantuje Wam zadowolenie i uśmiech na twarzy przyszłego Pana Młodego. My jednak proponujemy, aby podczas męskiego wypadu zrobić coś, o czym przyszły Pan Młody zawsze marzył, a nie miał na to wystarczającej odwagi.

Pamiętaj, że za organizację wieczoru kawalerskiego powinno wziąć się odpowiednio wcześnie. Niektóre atrakcje, które są przewidziane podczas niego mogą wymagać rezerwacji, a zsynchronizowanie kilku osób w jednym czasie i w jednym miejscu to nie lada wyzwanie. Dlatego organizacja wieczoru kawalerskiego powinna rozpocząć się na minimum 3 miesiące przed jego planowaną datą - taki zapas czasu gwarantuje dostępność miejsc oraz atrakcji oraz spokój, że wszyscy uczestnicy weekendowej zabawy wezmą w niej udział.

Wieczór kawalerski w górach

Świetnym pomysłem na wieczór, a może bardziej weekend kawalerski jest wypad w góry, które oferuje mnóstwo atrakcji i wspaniałych obiektów, w których można spędzić noc. Na weekendowy wypad w góry, którego motywem przewodnim jest wieczór kawalerski idealnie sprawdzi się Zajazd Krakowiacy i Górale, który w swojej ofercie ma wszystko, co potrzebne. Funkcjonalne i przestronne pokoje, dzięki którym na wstępie można poczuć już wyjątkowy górski klimat, restauracja, która serwuje gościom potrawy oparte na niepowtarzalnych recepturach góralskich oraz tradycji kuchni staropolskiej. Popołudniami wraz z przyjaciółmi możecie spróbować własnoręcznych wyrobów zajazdu: wędlin, kiełbas i mięs - niesamowita uczta dla Waszych zmysłów.

Jeśli przy okazji weekendu kawalerskiego chcecie zwiedzić niektóre zabytki, to z Zajazdu Krakowiacy i Górale jest tylko niespełna 20 km do Zamku Królewskiego na Wawelu lub do Kopalni Soli w Wieliczce. Tak niewielka odległość najważniejszych zabytków od miejsca zakwaterowania oznacza tylko jedno - wystarczy 20 minut drogi i jesteście w sercu Krakowa! Najlepsze bary i kluby są na wyciągnięcie Waszej ręki. Ale Kraków to całe morze możliwości na spędzenie wieczoru kawalerskiego - escape room, ścianka wspinaczkowa, paintball czy strzelnica. Jest co robić i będzie co wspominać!

W Zajeździe Krakowiacy i Górale zorganizujesz najlepszy weekend kawalerski w góralskim stylu. Już sam obiekt odzwierciedla niezwykły górski klimat, a atrakcyjna lokalizacja sprawia, że najlepsze atrakcje na spędzenie wieczoru kawalerskiego są na wyciągnięcie ręki.

Kto wie, może ten obiekt tak przypadnie do gustu uczestnikom wieczoru kawalerskiego, że których z nich wybierze go na swoje miejsce zaślubin? Wesela w Myślenicach, Krzyszkowicach są jak z bajki!

Wieczór kawalerski - tych błędów nie popełniaj

Aby uniknąć serii niepowodzeń podczas organizacji wieczoru kawalerskiego określ budżet oraz listę gości - to zdecydowanie ułatwi krąg Twoich poszukiwań. Pamiętaj, aby nie przeładować planu dnia - dużo atrakcji jednego dnia powoduje zmęczenie i brak chęci na kolejne aktywności. I najważniejsze - nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Planowanie wieczoru kawalerskiego rozpocznij odpowiednio wcześnie - to pozwoli Ci zaoszczędzić stresu i załatwiania niektórych spraw w pośpiechu.