Ślub i przyjęcie weselne to ogromne przeżycie dla Państwa Młodych, ale też i przedsięwzięcie - w jego organizację zaangażowany jest cały sztab profesjonalistów, których głównym celem jest stworzenie przyjęcia, które będzie wyjątkowe i pozostanie niezapomniane. W tym wpisie zebraliśmy kilka cennych wskazówek, które sprawią, że wesele na sali weselnej będzie niezapomniane.

Sala weselna

Pierwszym i najważniejszym aspektem przy wyborze sali weselnej jest jej powierzchnia - już na początku planowania przyjęcia weselnego warto wiedzieć, ile orientacyjnie gości weźmie w nim udział. Sala weselna powinna być w jakim największym stopniu do nich dostosowana ponieważ istnieje ryzyko, że w za dużej sali goście weselni się rozejdą, a w za małej będą czuć się przytłoczeni. Zajazd Krakowiacy i Górale oferuje swoim klientom możliwość skorzystania aż z 3 sal: sali “Krakowiacy i Górale”, która pomieści 400 osób, szałasu góralskiego przewidzianego dla 500 osób oraz sali “Krakowskiej” mieszczącej 160 osób. Tak szeroka oferta powoduje, że w tym obiekcie każda Para Młoda znajdzie idealną salę weselną.

To, co warto wziąć jeszcze pod uwagę przy wyborze sali weselnej to jej otoczenie. Wielu gości weselnych ceni sobie możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza podczas zabawy. Jeśli obiekt, w którym planujecie przyjęcie weselne ma okazałą naturę wokół warto pomyśleć o różnych atrakcjach i dekoracjach, które mogą odbyć i znaleźć się na zewnątrz - np. strefa chilloutu czy dekoracyjny napis LOVE.

Ważne jest, aby zorientować się również, czy na sali weselnej można zorganizować dodatkowe atrakcje takie jak wiejski, czy słodki stół oraz drink bar. W ostatnich latach tego typu atrakcje dla gości biją rekordy popularności. Para Młoda powinna również dopytać, co zawiera cena za wynajem sali. W zajeździe Krakowiacy i Górale w cenie sali zawarte jest przygotowanie i aranżacja sali, dekoracja stołów w wersji podstawowej, kącik zabaw dla najmłodszych, całonocna obsługa kelnerska oraz bezpłatny parking dla gości.

Motyw weselny i dekoracje

Kolejnym ważnym aspektem, który wpływa na wyjątkowość przyjęcia weselnego to jego motyw i dekoracje sali oraz stołów. Motyw przewodni wesela znacząco ułatwia dobór dodatków i sprawia, że wszystko wygląda spójnie i przyjemnie dla oka. Poniżej przedstawiamy kilka stylów weselnych i pokrótce je opisujemy.

Styl boho

W tym stylu przeważają naturalne materiały: len, juta, bawełna i jedwab. Styl ten wykorzystuje duże ilości światła: girlandy świetlne, świece, zy pojedyncze żarówki Edisona to dodatki, które często pojawiają się na salach weselnych.

Styl glamour

Jednym słowem: to połączenie przepychu, luksusu i blasku. W dekoracjach królują świeże kwiaty i świecie, a topowe kolory to biel, srebro, złoto, róż, fuksja i purpura. Styl ten to również pióra i biżuteryjne akcenty.

Styl rustic glam

To sielska prostota i bliskość natury. W dekoracjach wykorzystywane jest drewno, szkło, polne kwiaty i błyszczące akcenty.

Styl klasyczny

Styl klasyczny to piękne i przemyślane kompozycje kwiatowe, kryształy, świece, elegancka zastawa i białe obrusy.

A to jeszcze nie koniec listy! Jak widać, stylów, w jakich można urządzić przyjęcie weselne jest mnóstwo - a to sprawia, że Para Młoda z pewnością wybierze styl, który najbardziej pasuje do ich osobowości. Gdy decyzja ta zostanie podjęta, z łatwością będzie można wybrać dekoracje stołów, czy kompozycje kwiatowe na salę weselną.

Atrakcje weselne

Stoły tematyczne to jedna z najpopularniejszych atrakcji weselnych kilku już sezonów. Są to słodkie, wytrawne lub wiejskie stoły, które gromadzą wiele pysznych przekąsek, którymi goście weselni mogą raczyć się całą noc. To świetne urozmaicenie menu weselnego oraz umożliwienie zaproszonym gościom spróbowania czegoś nowego, być może przekąski, którą będą próbować pierwszy raz w swoim życiu. Zajazd Krakowiacy i Górale (Sala Weselna Myślenice / Krzyszkowice) specjalizuje się w wędlinach prosto z ich wędzarnika, daniami z grilla, w specjałach sygnowanych ich autorskim znakiem oraz słodkościach i deserach. Warto wykorzystać dobroci, które oferuje zajazd i stworzyć z nich niesamowitą atrakcję dla gości.

To, co zapada gościom weselnym na długo w pamięci to z całą pewnością tort - moment związany z jego wjazdem na salę i krojeniem przez Parę Młodą to nieodłączny element każdego przyjęcia weselnego. Opcji jego smaku i wyglądu jest sporo - aktualnie wydaje nam się, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Cukiernicy pracujący w zajeździe Krakowiacy i Górale są w stanie wykonać tort na specjalne zamówienie Pary Młodej - są one robione ręcznie, z najwyższej jakości produktów i z ogromną precyzją. W tym miejscu znajdziesz zdjęcia z ich przykładowych realizacji - czy te torty nie wyglądają pięknie? Gwarantujemy, że smakują cudownie!